Kolloidal altının etkileri

Kolloidal gümüşün aksine, kolloidal altın antiseptik olarak kabul edilmez. Çünkü astarı yüzünden pahalıya mal olur. Bunun yerine, nano altın parçacıkları bulaşıcı hastalıktan ziyade otoimmün hastalıklara ve kansere karşı koruma sağlar. Ancak yine de gümüş gibi patojenlere karşı etkili olduğu bilinmektedir.

Son zamanlarda, çoğunlukla nörolojik olan çok sayıda otoimmün hastalık dramatik bir şekilde artmıştır. İlginçtir ki, çoğu endüstriyel toksik aşırı yüklenme ile aşılama programları önemli ölçüde artıncaya kadar neredeyse hiç duyulmamıştı. EMF (elektromanyetik frekans), nükleer radyasyon ve tarımsal kimyasal kirlilikleri içeren giderek artan toksik ortamımızın bir sonucu olarak kanser de artmıştır.

Görüyorsunuz, mikroplar artık ana sorun değil. Düşük sağlık ve otoimmün hastalıkların yüksek maliyetiyle gelen teknolojik ilerlememizden kaynaklanan birçok toksik düşmanla uğraşıyoruz. çünkü para olumsuz sağlık sonuçlarından daha önemli.

Altının gerçek değeri bu noktada yardımcı olabilir.

Altının Sizin İçin Yapabilecekleri

Kolloidal altın, artrit ve bursit olanlar arasında ağrı ve şişmeyi hafifletmek için anti-enflamatuar güçlere sahiptir. Ayrıca, yaşlanma karşıtı, daha yüksek IQ ve epifiz bezi geliştirme olanakları sağlamak için glandüler sistemlerin gençleştirilmesinde de etkilidir.

Ayrıca artrit, romatizma, bursit ve tendinit ağrılarını ve şişliklerini hafifletmek için etkili olduğu bilinmektedir.

Altın tarihsel olarak sindirim bozuklukları, dolaşım problemleri, depresyon, obezite ve yanıkları tedavi etmek için kullanılmıştır. Endorfin benzeri hormonların yanı sıra mitokondriyal antioksidan enzim süperoksit-dismutaz (SOD) için bir katalizördür. Son zamanlarda, nano-partikül altın anti-tümör / kanser aktivitesi göstermiştir.

Altının sağlıklı özelliklerinden yararlanmanın en kolay yolu tatsız ve toksik olmayan kolloidal altındır. Kolloidal gümüşü alacağınız gibi, ağızdan, dilaltı olarak veya akciğerlere nebulize ederek alınabilir.

Kolloidal altını tonik olarak kullanan birçok kişi, iyi bir refah hissi ve artan zihinsel netlik ve odaklanma bildirir.

Aşağıdaki durumları Kolloidal Altın Düzeltebilir veya İyileştirebilir:

 • Zihinsel bulanıklık ve unutkanlık gibi beyin fonksiyon bozuklukları. NaturalNews daki araştırma IQ’nun kolloidal altınla güçlendirildiğini gösterdiğini bildirdi .
 • Uykusuzluk ve rahatlayamama
 • Glandüler sorunlar ve disfonksiyon.
 • Titreme ve / veya gece terlemesi.
 • Hormonal dengesizliklerden olanlar da dahil olmak üzere sıcak basmaları.
 • şişmanlık
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları
 • Uyuşturucu ve alkol bağımlılığı.
 • Artrit ve diğer eklem iltihapları.
 • Depresyon, hem kronik hem de SAD (mevsimsel afektif bozukluk).
 • Hipertansiyon, yüksek tansiyon ve kas gerginliği.
 • Düzensiz kalp ritimleri (aritmi).
 • Düşük libido ve / veya cinsel işlev bozukluğu.
 • Kanser

Nasıl çalışır

Altın gerçekten tüm metallerin mükemmelliğini birçok yönden gösterir ve benzersiz özelliklere sahiptir. Asla paslanmayan veya lekelenmeyen asil bir metaldir. Altının vücutta nasıl çalıştığı tam olarak bilinmemektedir, ancak önde gelen teori, altının saf frekansının hem eterik hem de fiziksel tıkanıklıkları ortadan kaldırmasıdır. Eterik tıkanmalar giderildiğinde, daha yüksek bilinç durumları sıklıkla yaşanır, çünkü çi veya yaşam gücü enerjisi vücutta serbestçe hareket edebilmektedir. Eskiler vücuttaki altının çi’yi uyararak çalıştığına ve enerji seviyelerini yükselttiğine inanıyordu. Fiziksel tıkanmalar giderildiğinde, hareket kolaylığı ve ağrıdan kurtulma sıklıkla görülür. Altının sinir yollarını açtığı gösterilmiştir ve endorfin benzeri hormonların yanı sıra antioksidan enzim SOD için bir katalizördür. Birçok araştırmacı aklımızın ve duygularımızın hastalığın birincil nedeni olduğunu keşfettiğinden, kolloidal altının insanların hastalığı iyileştirmek için alabileceği en önemli maddelerden biri olduğunu düşünmek mantıklı olacaktır.

Kaynaklar:

DailyMail

LiveStrong

BioPhysica.com

Silver-Colloids.com